اسلاید شماره دو اسلاید اسلاید4 اسلاید5 اسلاید6 اسلاید8 اسلاید11

مشاوره خانواده در آلمان

در صورتی که در کشور آلمان زندگی می کنید و نیازمند مراجعه به مشاور خانواده یا روانشناس هستید، موارد متعددی پیش روی شماست. اما اگر الویت شما، مشاوره با یک خانواده درمانگر ایرانی ست، می توانید از مشاوره های آنلاین و غیر حضوری مرکز تخصصی مشاوره خانواده مبین، بهره بگیرید. قطعا مشاوره با مشاور خانواده که ایرانی باشد، در آلمان کمی دشوار است و بزرگترین مشکل سر راه شما پیدا کردن مشاوری هم زبان است که با خانواده ایرانی و روحیات ایرانی ها، آشنا باشد. مشاوره آنلاین برای ایرانیان آلمان، یک راه کارآمد ست که استفاده از خدمات مشاوره خانواده را ممکن می کند. برای ارتباط با مشاور خانواده در آلمان می توانید وقت مشاوره آنلاین با مشاور خانواده در ایران، رزرو کنید و از این خدمات در اولین فرصت استفاده کنید.

 

کشور آلمان

آلمان کشوری در قلب اروپاست که با 9 کشور اروپایی هم مرز است. این کشور دارای طبیعتی بسیار زیاد از جمله کوه ها و تپه های جنگلی، رودخانه راین، دره های دانوب و … می باشد. بزرگترین ناحیه پر درخت در جنوب غربی آلمان در نزدیکی مرز سوئیس قرار دارد. به علاوه طبیعت زیبا، این کشور یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارد. اقتصاد قوی آلمان یکی از مهمترین دلایل مهاجرت ایرانیان به آلمان است. اما پیشنهاد مرکز مشاوره تخصصی خانواده مبین به شما اینست که قبل از مهاجرت حتما در مورد نحوه زندگی و شرایط مهاجران تحقیق کنید.

مهاجرت به آلمان یا هر کشور دیگری با بحران های زیادی روبروست که در این میان نمی توان بحران های روحی را نادیده گرفت و برای حل آن باید از مشاوره یا روانشناس استفاده کنید تا سلامت خود و اعضای خانواده را تامین کنید. مرکز مشاوره تخصصی خانواده مبین، برای مشاوره در کنار شما و خانواده شماست و می توانید در موارد زیر به شما مشاوره دهد:

    مشاوره خانواده در برلین

    مشاوره ازدواج در برلین

    مشاوره خانواده در مونیخ

    مشاوره ازدواج در مونیخ

    مشاوره خانواده در هامبورگ

    مشاوره ازدواج در هامبورگ

    مشاوره خانواده در فرانکفورت

    مشاوره ازدواج در فرانکفورت

ویژگی های یک مشاور خانواده در آلمان:

ممکن است نیازمند مشاور خانواده در آلمان باشید اما نمی دانید که از بین روانشناسان متعدد، چطور یک مشاور خانواده خوب انتخاب کنید. در اینجا به برخی از ویژگی‌های یک مشاور خانواده خوب اشاره می کنیم تا با دقت و اطمینان بیشتری مشاور خانواده در آلمان انتخاب کنید و یا وقت مشاوره آنلاین رزرو کنید:

برای رزرو نوبت مشاوره می توانید با شماره تلفن  09101545893 تماس بگیرید و یا  در واتساپ یا تلگرام پیام دهید تا در زمان و روز دلخواهتان نوبت مشاوره‌ رزرو کنید.

پس از اینکه پشتیبان از موضوعی که در مورد آن به مشاوره نیاز دارید مطلع شد، با مشاوری که در آن زمینه تخصص دارد وقت مشاوره تنظیم می‌کند.

 

خانواده درمانی چیست؟

خانواده درمانی، نوعی روان درمانی است که به خانواده ها یا افراد یک خانواده کمک می کند شیوه تعامل با یکدیگر را فهمیده، بهبود بخشیده و تعارضات را حل کنند. خانواده درمانی، معمولاً توسط درمانگرانی که به عنوان مشاوران زناشویی و خانواده درمانگر شناخته می شوند، انجام می شود. این درمانگران مانند سایر درمانگران، همان خدمت بهداشت روانی را ارائه می دهند، فقط با تمرکزی متفاوت: روابط خانوادگی.

همان طور که برای درمان دردهای جسمی مان به پزشک متخصص مراجعه می کنیم، برای حل مشکلات خانواده هم باید به متخصص مشاوره خانواده مراجعه کرد. یک مشاور خانواده خوب، در حوزه خانواده از دانش کافی برخوردار بوده و دارای پروانه تخصصی در این حوزه است. یک مشاور خوب، دانش بالا و به روز دارد و بایستی علاوه بر داشتن تجربه کافی در کار با خانواده ها، اطلاعاتی به روز از از مسیر رشد و تعالی خانواده و افراد داشته باشد.

یک مشاور خانواده خوب، رازدار است. حتما با ما موافق هستید که رازهای خانوادگی از مهمترین رازها هستند. رازداری اولین اصل حرفه‌ای مشاوره است و کلیه موضوعات که در جلسه مشاوره مطرح می‌شود محرمانه مانده و بدون اطلاع و رضایت شما هیچ‌گونه اطلاعاتی به هیچ فرد یا مقامی داده‌نمی‌شود.

یک مشاور خانواده خوب، قدرت ارتباط بالایی دارد و به سرعت احساس امنیت را در مراجع خود ایجاد می کند. پس از ایجاد احساس امنیت در فضایی آرام و دوستانه روان درمانی و مشاوره را پیش می برد.

از مهم ترین ویژگی یک مشاور خانواده خوب این است که سعی می‌کند تا شما در جریان گفتگو احساس راحتی کنید. او اضطراب اولیه شما را درک کرده و کمک می‌کند تا بتوانید مسائل مورد نظر خود را به زبان آورید. مشاوره در واقع قسمت کردن افکار و احساساتتان با اطمینان و اعتماد با شنونده‌ای خوب و بی‌طرف است تا به شما کمک کند از بار هیجانی و استرس بکاهید، رفتار خود را به منظور برخورد و مقابله موثر با یک مشکل تغییر دهید، از توانایی‌ها و نقاط قوت خود آگاه شوید و در موارد خاص اطلاعات مربوطه به شما ارائه می‌شود تا با آموزشهای جدید بر توانمندیهای خود بیفزایید و در نهایت شما را یاری می‌دهد تا خود و دیگران را با نگاهی جدید ببینید.

ویژگی یک مشاور خانواده خوب، پذیرفتن بدون قید و شرط مراجع است. بدین‌معنا که مشاور، فردی بدون پیش‌داوری است که در مورد شما با هر گونه اعتقاد، نگرش، رفتار و یا خصوصیات شخصیتی که باشید قضاوتی نمی‌کند و شما را تا پایان مشاوره بدون هیچ‌گونه داوری می‌پذیرد. در واقع مشاوره فضای امنی است که در آن درباره مسائل و مشکلات شما صحبت شده تا به سوی راه حل‌های مفید و مناسب رهنمون گردید.

مرکز مشاوره تخصصی خانواده مبین با مشاوره آنلاین در آلمان، مشاوره واتساپ در آلمان و مشاوره اسکایپ آلمان برای هموطنان خارج از کشور، نقش موثری در کاهش مشکلات فردی، خانوادگی و مسائل مربوط به فرزندان و … دارد.

 

مزایای مشاوره خانواده آنلاین

با توجه به پیشرفت تکنولوژی یکی از راه های دریافت مشاوره در کمترین زمان ممکن، مشاوره آنلاین است. البته مشاوره غیر حضوری و آنلاین مزایای دیگری نیز دارد. در اینجا به برخی از مزایای مشاوره آنلاین اشاره می کنیم.

می توانید با کمترین هزینه با مشاوره دلخواهتان که ممکن است هزاران کیلومتر از شما فاصله داشته باشد، ارتباط آنلاین بگیرید.

تغییر ساعت و زمان مشاوره به حداقل می رسد. در ارتباط اینترنتی می توان با محاسبه اختلاف زمان دو کشور، زمان مشخصی را برای ارتباط با مشاور خانواده انتخاب کرد.

اگر از مراجعه حضوری به مشاور گریزانید، مشاوره آنلاین یک پیشنهاد عالی ست. درمان را می توانید خیلی راحت و با فشارهای روحی کمتری شروع کنید. در خانه خود بنشینید و روان درمانی خود را آغاز کنید.

با توجه به حضور اکثر افراد در فضای مجازی، مشاوره آنلاین از طریق ارتباط اینترنتی با صمیمیت بیشتری برگزار می شود و راهکارهای ارائه شده توسط مشاور خانواده، تاثیرگذاری بیشتری دارد.

یکی از مهم ترین مزایای مشاوره آنلاین این است که می توان با هماهنگی قبلی تعداد جلسات مشاوره را در طول هفته افزایش داد.

 

مشاوره آنلاین در چه زمینه هایی ارائه می شود؟

در صورتی که نیازمند مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده و یا مشاوره طلاق باشید می توانید از مشاوره آنلاین برای ایرانیان آلمان استفاده کنید. مشاوره ازدواج در آلمان، با جدیدترین متدهای روز دنیا ارائه می شود همچنین مشاوره خانواده در آلمان به صورت فردی و خانوادگی برگزار می شود. اگر برای طلاق نیاز به مشورت دارید می توانید وقت مشاوره طلاق در آلمان به صورت آنلاین رزرو کنید و از مشاوره دلخواهتان به راحتی کمک بگیرید.

 

انواع خدمات مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی  تخصصی خانواده مبین:

  • ارائه کمک های تخصصی برای بهبود روابط و تعامل اعضای خانواده و ارتقاء عملکرد خانواده از طریق رفع مشکلات ارتباطی، ساختاری و رشدی آنها، بهبود و تحکیم روابط و تعامل همسران، برای دست یافتن به خانواده ای صمیمی، بالنده و کارآمد و پیشگیری از بروز آسیبهای خانوادگی
  • کمک به رفع مشکلات و گرفتاری های گوناگون زناشویی؛ خیانت، آزار جسمی و خشونت فیزیکی، آزار روانی و خشونت هیجانی، مشکلات نحوه مدیریت اقتصادی زوجین، مشکلات شغلی، تصمیم گیری، اوقات فراغت و ...
  • کمک به رفع مشکلات والدینی: آگاه سازی خانواده از ویژگی ها و شرایط متناسب با سن فرزندان و بهبود روابط والدین و فرزندان
  • کمک به رفع مشکلات و گرفتاری های گوناگون طلاق، مشاوره پیش از طلاق، حین طلاق و پس از طلاق، مشکلات زوجین و کودکان در هر یک از مراحل طلاق
  • کمک به رفع مشکلات و گرفتاری های گوناگون ازدواج مجدد، مشاوره پیش، حین و پس از ازدواج مجدد، مشکلات زوجین و کودکان در هر یک از مراحل
  • راهنمایی و مشاوره کودک و نوجوان: ارائه کمک های تخصصی به کودکان و نوجوانان.
  • ارائه کمک های تخصصی برای بهبود پیامدهای فقدان و شکست های عشقی، عاطفی و ارتباطی
  • ارائه کمک های تخصصی برای بهبود مشکلات مزمن سلامتی مانند: آسم یا سرطان و اختلالات خوردن  مانند: بی اشتهایی عصبی یا پر خوری عصبی و  ...  با دیدگاه توام سیستمی و رواندرمانی
  • ارائه کمک های تخصصی برای بهبود مشکلات مزمن روانشناختی مانند: اضطراب، افسردگی، ترس، وسواس و ... با دیدگاه توام سیستمی و رواندرمانی